Перша мобільна платформа «WhiteRibbonUA»

для захисту жінок та дітей від домашнього насильства
Завантажити для AndroidЗавантажити для iOS

WhiteRibbonUA:
ДОПОМОГА ПОРУЧ

В Україні презентували першу мобільну платформу «WhiteRibbonUA» для захисту жінок та дітей від домашнього насильства. Проект є сучасним інструментом для особистої безпеки, що надає необхідні ресурси для допомоги та можливість повідомляти про надзвичайні ситуації відповідним органам, якщо жертві загрожує небезпека.

Ініціаторами створення суспільно-необхідного ресурсу стали українське представництво Міжнародного громадського руху проти насильства «Біла стрічка/White ribbon» у партнерстві з фондом Тетяни Рамус та за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін: «Пандемія COVID-19 загострила проблему гендерного насильства. Фізичне насильство, емоційне знущання та знецінення особистостей впливають на жінок, чоловіків та дітей в Україні, хоча їх наслідки можуть бути неочевидними.

Новий додаток White Ribbon Ukraine об’єднає тих, хто опинився в біді, та надасть їм підтримку та допомогу там, де вони її потребують, і тоді, коли в цьому є необхідність. Я щиро сподіваюся, що цей новий інструмент дасть жертвам домашнього насильства знання необхідні для власного захисту та  членів їх родин. Посольство США має честь бути частиною цієї ініціативи щодо підтримки українців у кризових ситуаціях».

«Сьогодення вимагає від суспільства і його представників сучасних методів та інструментів в усіх без винятку галузях діяльності. Ми прагнемо допомогти мільйонам українських жінок знайти вихід у разі надзвичайної ситуації. Завдяки застосунку жертва отримає ресурси для допомоги та можливість повідомити поліцію або відповідні органи, якщо їй загрожує небезпека. Роблячи це «без жодних слів» аби уникнути ще більшого насилля з боку свого кривдника», — відзначає Тетяна Рамус, Посол доброї волі «Білої стрічки Україна».

Платформа «WhiteRibbonUA» працює як мобільний додаток, завантажити який можна з AppStore aбо Google Play на будь-який смартфон незалежно від стану оновлення програмного забезпечення.

Функціонал платформи «WhiteRibbonUA» розподілений на три напрями: екстренна допомога жертві, ведення обліку фактів та надання інформації для виявлення ознак домашнього насилля.

Основною функцією застосунку є прямий зв’язок з Національною поліцією України. Це забезпечує жертв домашнього насильства миттєвим спілкуванням з правоохоронними органами у випадку небезпечної ситуації.

Також додаток передбачає можливість швидкого пошуку центру підтримки. У спеціальному розділі жертва зможе визначити власну локацію та місцезнаходження найближчого до себе центру підтримки, поліцейської дільниці або служб екстреної допомоги.

Додатково платформа «WhiteRibbonUA» містить інструменти ведення обліку фактів домашнього насилля. Функція «Мій щоденник» допоможе відстежувати, фіксувати та документувати усі факти вчинення насильства над жертвами.

«Часто кривдники позбавляють своїх жертв будь-якої можливості особистого простору. Беручи це до уваги, зрозуміти функціонал додатку неможливо навіть якщо телефон жертви переглядається. Така додаткова безпекова функція захищає від провокування агресора», — додає Тетяна Рамус, Посол доброї волі «Білої стрічки Україна».

Серед цифрової бібліотеки для виявлення ознак домашнього насилля у додатку доступні:

  • Інформація про поширені типи жорсткого поводження і приклади домашнього насильства;
  • Конфіденційний тест про стан відносин «Я в небезпеці»;
  • Розділ «Керівництво по інтернет-безпеці» для захисту себе і безпечного перебування у цифровому світі (інтернет, соціальні мережі, інше);
  • Інформаційні матеріали про різні форми сімейного насильства, види підтримки, поради як вийти з насильницьких стосунків.

Говорити про домашнє насилля – це можливість змінити життя на краще. Своє та інших. Голос кожної жінки – це шанс вберегти життя. Ви не одна. І не один. Допомога прийде, якщо за нею звернутись!

WhiteRibbonUA
ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

Створена, щоб допомогати

Серед цифрової бібліотеки для виявлення ознак домашнього насилля у додатку доступна низка корисних функцій.

9

Розпізнати насильство

Інформація про поширені типи жорсткого поводження і приклади домашнього насильства

9

Форми насильства

Інформаційні матеріали про різні форми сімейного насильства, види підтримки, поради як вийти з насильницьких стосунків
9

«Я в небезпеці»

Конфіденційний тест про стан відносин «Я в небезпеці»
9

Щоденник насильства

Інструменти ведення обліку фактів домашнього насилля

9

Інтернет-безпека

Розділ «Керівництво по інтернет-безпеці» для захисту себе і безпечного перебування у цифровому світі (інтернет, соціальні мережі, інше)
9

Зв'зок з поліцією

Прямий зв’язок з Національною поліцією України, що забезпечує жертв домашнього насильства миттєвим спілкуванням з правоохоронними органами у випадку небезпечної ситуації

9

Пошук порятунку

Локація та місцезнаходження найближчого центру підтримки, поліцейської дільниці або служб екстреної допомоги